A Betterhomes által közzétett legfrissebb adatok szerint az indiai befektetők vásárolták meg a legtöbb ingatlant tavaly Dubajban, megelőzve ezzel az oroszokat, akik 2022-ben még vezették a listát – számolt be a Khaleej Times. A statisztika szerint az indiaiakat második helyen a britek, harmadik helyen pedig az oroszok követték.
A dubaji ingatlanpiacon 2022 után 2023-ban is példátlan keresletet tapasztaltak, ez pedig tavaly rekordszintre emelte az árakat a luxusvillák és a lakások esetében egyaránt. Ezt az emelkedést a jelentős vagyonnal rendelkező magánszemélyek és az Egyesült Arab Emírségekben élő külföldi munkavállalók számának növekedése hajtotta.
„A dubaji ingatlanpiac nagyon vonzó a külföldiek számára, mivel jó hozamokat kínál a befektetőknek, biztonságot, előnyös adózást és üzletbarát környezetet biztosít” – fogalmazott Richard Waind, a Betterhomes vezérigazgatója. Hozzátette, Dubaj jelentős népességnövekedést tapasztalt 2023-ban, az új lakosok száma meghaladta a százezret.
Az indiai, brit és orosz befektetők mellett jelentősen nőtt az Egyiptomból, Libanonból, Pakisztánból és Törökországból érkező vásárlók száma.
Srí Lanka az egyetlen ország az ázsiai térségben, amely jelenleg egyeztetéseket folytat az Egyesült Államokkal az amerikai kölcsönös vámok ügyében – közölte a gazdaságfejlesztési tárca helyettes minisztere.
Kína pénteken hivatalosan is megerősítette, hogy létrejött a kereskedelmi megállapodás keretrendszere az Egyesült Államokkal. Eszerint Washington több korlátozó intézkedést felold, míg Peking vállalja, hogy felülvizsgálja és jóváhagyja az exportkorlátozások alá eső termékek kivitelét.