A Betterhomes által közzétett legfrissebb adatok szerint az indiai befektetők vásárolták meg a legtöbb ingatlant tavaly Dubajban, megelőzve ezzel az oroszokat, akik 2022-ben még vezették a listát – számolt be a Khaleej Times. A statisztika szerint az indiaiakat második helyen a britek, harmadik helyen pedig az oroszok követték.
A dubaji ingatlanpiacon 2022 után 2023-ban is példátlan keresletet tapasztaltak, ez pedig tavaly rekordszintre emelte az árakat a luxusvillák és a lakások esetében egyaránt. Ezt az emelkedést a jelentős vagyonnal rendelkező magánszemélyek és az Egyesült Arab Emírségekben élő külföldi munkavállalók számának növekedése hajtotta.
„A dubaji ingatlanpiac nagyon vonzó a külföldiek számára, mivel jó hozamokat kínál a befektetőknek, biztonságot, előnyös adózást és üzletbarát környezetet biztosít” – fogalmazott Richard Waind, a Betterhomes vezérigazgatója. Hozzátette, Dubaj jelentős népességnövekedést tapasztalt 2023-ban, az új lakosok száma meghaladta a százezret.
Az indiai, brit és orosz befektetők mellett jelentősen nőtt az Egyiptomból, Libanonból, Pakisztánból és Törökországból érkező vásárlók száma.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Brüsszelben bírálta a kínai elektromos járművekre kiszabott uniós büntetővámokat.
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban – jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
Rekord eredményt ért el a Xiaomi: negyedéves nyeresége 10 százalékkal, bevétele pedig 31 százalékkal emelkedett.