Jordánia és Irak vezetése bejelentette, hogy felavatták a két ország közötti elektromos vezetéket. A két ország 2018 decemberében egyetértési megállapodást írt alá a villamosenergia területén való együttműködésről és egy elektromos rendszerösszekötő hálózat létrehozásáról.
Ezt követően 2020 szeptemberében megállapodtak a villamos energia értékesítéséről, amelynek első fázisa egy távvezeték megépítése, ami összeköti a jordániai oldalon található Risa, és az iraki oldalon lévő al-Káim alállomást. Ugyanezen év októberében lefektették a két ország közötti elektromos összekapcsolási projekt alapkövét.
Irak villamosenergia-termelése hiányos, több mint 23 000 megawattot fogyaszt, szemben a korábbi 19 000 megawattos termeléssel.
Az Eurázsiai Gazdasági Unió (EAEU) hazánkban és a nyugati országokban kevésbé ismert szervezet, ám annál fontosabb Oroszország számára. Vajon képes lehet-e az EAEU valódi globális tényezővé válni a világpiacon?
A türk államok tájai bár természeti erőforrásokban gazdagok, a globális klímaváltozás hatására egyre súlyosabb problémákkal néznek szembe a mind gyakoribbá váló aszályjelenségek miatt. A szárazság és vízhiány pedig nemcsak az agráriumra gyakorol negatív hatást, hanem a gazdaság más szektoraira és persze a lakosság életminőségére is.
Törökország multivektoros külpolitikája révén regionális vezető szereplővé vált. Hidat alkot Európa és Ázsia között, egyre aktívabb a Közel-Keleten és energetikai elosztóközponttá emelkedhet.