Jordánia és Irak vezetése bejelentette, hogy felavatták a két ország közötti elektromos vezetéket. A két ország 2018 decemberében egyetértési megállapodást írt alá a villamosenergia területén való együttműködésről és egy elektromos rendszerösszekötő hálózat létrehozásáról.
Ezt követően 2020 szeptemberében megállapodtak a villamos energia értékesítéséről, amelynek első fázisa egy távvezeték megépítése, ami összeköti a jordániai oldalon található Risa, és az iraki oldalon lévő al-Káim alállomást. Ugyanezen év októberében lefektették a két ország közötti elektromos összekapcsolási projekt alapkövét.
Irak villamosenergia-termelése hiányos, több mint 23 000 megawattot fogyaszt, szemben a korábbi 19 000 megawattos termeléssel.
„Kína kész arra, hogy a meglévő eredményekre építve a Kína–EU kapcsolatok stratégiai stabilitása és kölcsönös sikere felé vezesse az együttműködést…Magyarország, mint Kína kulcsfontosságú partnere és az EU tagállama, fontos szerepet játszik ebben a folyamatban.”
Vietnám az elmúlt évtizedekben jelentős gazdasági átalakuláson ment keresztül, aminek köszönhetően igazi sikertörténetként hivatkoznak a délkelet-ázsiai országra. Az 1986-ban elindított doi moi reformok – magyar fordításban „helyreállítás” – célja a központi tervgazdaságról a szocialista orientációjú piacgazdaságra való áttérés volt, ami a termelékenység és a hatékonyság jelentős javulását eredményezte a különböző ágazatokban.
Vietnám az utóbbi évtizedben a bambuszdiplomácia révén kialakított stratégiai megállapodásoknak és a globális beruházásoknak köszönhetően kivételes gazdasági növekedést ért el, így Hanoi hamarosan Ázsia következő sikertörténetének főszereplője lehet.