Az olasz lapok kiemelten foglalkoznak azzal, hogy a kormány autógyártót keres, ami fellendítheti az olasz gazdaságot, ám hiába udvarolt a BYD-nak, a Teslát is legyőző kínai cég Magyarországot választotta – írta cikkében a Mandiner.
A lap szerint a BYD vezetői egy genfi fórumon elismerték, hogy egyeztettek az olasz kormánnyal, azonban miután Szegedet választották első európai gyáruk helyszínéül, megszakadtak ezek a tárgyalások. A La Repubblica olasz lap szerint ez többek közt azért is lehet így, mert Orbán Viktor Peking partnereként definiálható, míg Giorgia Melonira ez nem igaz. Emlékezetes, Olaszország tavaly jelentette be, hogy kilép az Övezet és Út kezdeményezésből (BRI), így Magyarország maradt az utolsó uniós tagállam, amely része a kínai infrastrukturális projektnek.
Korábban francia lapok is arra hívták fel a figyelmet, hogy nagy nyugati EU-tagok, például Franciaország, Németország és Spanyolország is lemaradt Magyarország mögött a beruházásokért zajló versenyfutásban. A BYD-val kapcsolatban leszögezték: a magyar siker kulcsa mindenekelőtt abban rejlik, hogy Orbán Viktor képes ápolni a Pekinggel való szoros kapcsolatát – áll a Mandiner cikkében.
A BYD képviselői valóban indokként hozták fel, hogy jó a kapcsolat a magyar hatóságokkal, kedvező a termelési, ipari és politikai ökoszisztéma.
Az Európai Bizottság sok hibát követett el az elmúlt hetekben, ez vezetett a jelenlegi nehéz vámhelyzethez, de az utóbbi évek válságai is bebizonyították, hogy a brüsszeli testület nem képes az Európai Unió vezetésére nehezebb időkben - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Antalyában.
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Kairóban.
A kínai Nemzeti Atomenergia-hatóság (CAEA) öt évre szóló megállapodásokat írt alá a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel (NAÜ) a nukleáris technológia békés célú alkalmazásáról.
A pénzügyi forradalmakat mint megatrendet tekintve Közép-Ázsiában egyértelműen Kazahsztán jár az élen – még akkor is, ha az országot elsősorban hatalmas természeti erőforrásairól ismerjük.