Ebrahim Raiszit sokan a legnagyobb esélyesnek tartották arra, hogy továbbvigye Hamenei szerepét, mint a perzsa állam legfőbb vezetője. Raiszi pozícióját alelnöke, Mohammad Mokhber vette át ideiglenesen, az elkövetkező ötven napban választásokat fognak tartani.
Hogy kiveszi át Raiszi helyét mint lehetséges utód, egyelőre nem tudni. Elemzők szerint Ali Hamenei fiának, valamint a Forradalmi Gárdához közel álló Mohammad Ghalibafnak van esélye, ugyanakkor a leginkább lojálisnak számító utódjelölt elvesztése felboríthatja az eddigi erőviszonyokat.
A néhai elnök megítélése ellentmondásos: 1988-ban tagja volt a döntéshozóknak a tömeges kivégzések során, sokan több ezrek haláláért teszik felelőssé. Nevéhez kötik az iráni erkölcsrendészet kezei között meghalt Mahszá Zsiná Amíni esetét és az emiatt kitörő zavargások leverését is.
Az elnök halálát követően Teherán kijelentette, a belpolitikai folyamatokra szeretne koncentrálni, így csillapodhat az Egyesült Államok és az Irán között az elmúlt időszakban egyre forróbbá váló viszony. Izrael a vasárnapi helikopter-balesetet követően rögtön jelezte, nincs köze Raiszi halálához, elkerülve a Jeruzsálem és Teherán közti további eszkalációt.
Új elektromos buszgyártó üzemet épít Komáromban a kínai BYD. A beruházást Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be, aki kiemelte, elektromos járműgyártásban Magyarország továbbra is Európa élén jár.
Hivatalosan is vége az Izrael és Irán között dúló „12 napos háborúnak”, erről Maszúd Peszeskján iráni elnök számolt be kedd este. Teherán tárgyalásokat kezdeményezett Washingtonnal.
„A nemzetközi emberi jogokkal kapcsolatos konszenzus: Az elmúlt 80 év áttekintése és a jövő kilátásai” címmel rendezett magyar–kínai szimpóziumot június 24-én Budapesten a Kínai Emberi Jogi Tanulmányok Társasága (CSHRS), a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetsége, valamint az Eurázsia Központ.