A Sanghajból érkezett műtárgyakkal már a zárás utáni reggel elkezdték a munkálatokat a kínai kurátorok. A műtárgyakat egyesével kiemelik a vitrinekből, majd nagy gonddal becsomagolják, és speciális szállítóládákba helyezik őket a múzeum munkatársai segítségével.
A kiállítás másik egysége, az agyagkatonák azonban még nem köszönnek el Szegedtől. A sanghaji anyag elutazása után a múzeum egy rövid szünetre vonul, majd a tervek szerint január végétől egy új kiállítás részeként még láthatóak lesznek az agyagkatonák a szegedi Kultúrpalotában – közölte a sajtóreferens.
A tudósok 12 kerámiatöredéket vizsgáltak meg: a tálakat és csuprokat fermentálásra, tárolásra, tálalásra, főzésre és feldolgozásra használhatták.
Szamarkand, Buhara és Khíva triumvirátusa emírek és kánok, kalandorok és felfedezők sokaságát, köztük a dervisnek öltözött legendás magyar tudós, úttörő, felfedező Vámbéry Ármin (1823-1913) emlékét őrizve, romantikus elemekkel kiegészítve mutatja be a mai utazók számára az ókori Selyemút gazdagságát.