A Szaúd-Arábiai Bányászati Vállalat (Maádin) bejelentette, hogy újabb aranylelőhelyeket fedeztek fel a már meglévő Manszúra és Masszara aranybányák déli részén. Ennek köszönhetően a régióban lehetőség nyílhat az aranykitermelés bővítésére.
A vállalat közleménye szerint a mintavételezések során két véletlenszerű fúrási helyen kiváló minőségű, 10,4 gramm/tonna (g/t) és 20,6 g/t aranyat tártak fel. Robert Wilt, a Maádin vezérigazgatója, elmondta: „Tavaly a Maádin elindította a világ egyik legnagyobb kutatási programját. Ezek az új felfedezések markánsan szemléltetik a Szaúd-Arábiában található kiaknázatlan ásványkincsekben rejlő lehetőségeket.” Hozzátette, ezen törekvések támogatják az ország „Vízió 2030” stratégiájával összhangban történő gazdasági diverzifikációt, a bányászatot a szaúdi gazdasági harmadik pillérévé emelve.
Vietnám az egyik legizgalmasabb ország gazdasági, kereskedelmi szempontból. A magyar vállalatok számára az EU és Vietnám közötti szabadkereskedelmi megállapodás új távlatokat és lehetőségeket nyitott, ugyanakkor a megállapodás adta lehetőségeket a magyar exportőröknek nem sikerült kihasználniuk. Egyelőre. Merre lenne érdemes mozdulniuk a magyar vállalatoknak?
A keleti beruházásokra nyitott európai államok sokat profitálhatnak az új világgazdasági korszakból, és a legjobb példa erre éppen Magyarország – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
A 2023-as G20 találkozó egyik eredményeként könyvelhető el az úgynevezett India-Middle East-Europe Economic Corridor (IMEC) ötletének megszületése és az arról szóló egyetértési megállapodás (memorandum of understanding, MoU) aláírása.