A Szaúd-Arábiai Bányászati Vállalat (Maádin) bejelentette, hogy újabb aranylelőhelyeket fedeztek fel a már meglévő Manszúra és Masszara aranybányák déli részén. Ennek köszönhetően a régióban lehetőség nyílhat az aranykitermelés bővítésére.
A vállalat közleménye szerint a mintavételezések során két véletlenszerű fúrási helyen kiváló minőségű, 10,4 gramm/tonna (g/t) és 20,6 g/t aranyat tártak fel. Robert Wilt, a Maádin vezérigazgatója, elmondta: „Tavaly a Maádin elindította a világ egyik legnagyobb kutatási programját. Ezek az új felfedezések markánsan szemléltetik a Szaúd-Arábiában található kiaknázatlan ásványkincsekben rejlő lehetőségeket.” Hozzátette, ezen törekvések támogatják az ország „Vízió 2030” stratégiájával összhangban történő gazdasági diverzifikációt, a bányászatot a szaúdi gazdasági harmadik pillérévé emelve.
Magyarország a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére törekszik Pakisztánnal, amit az is nagyban segíthet, hogy a két ország kormányai között nincsenek nyitott politikai kérdések vagy viták - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Iszlámábádban.
A kínai gazdaság 2025 első negyedévében 5,4 százalékos éves növekedést ért el, amit főként az export fellendülése hajtott, mivel a vállalatok igyekeztek megelőzni a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett, akár 145 százalékos vámok hatályba lépését.
Kazahsztán jelentős ritkaföldfém-lelőhelyet tárt fel a Karagandi régióban, amelynek készletei elérhetik a 20 millió tonnát. A Új Kazahsztán névre keresztelt lelőhely körülbelül 1 millió tonna cériumot, lantánt, neodímiumot és ittriumot tartalmazhat, amelyek elengedhetetlenek a modern technológiák, például az okostelefonok és elektromos járművek gyártásához.