A tárcavezető hangsúlyozta,
„mivel Indonézia nemcsak Délkelet-Ázsia, hanem az egész globális gazdaság szempontjából egyre meghatározóbb jelentőséggel bír, ezért ez a rekord érezhetően jó hatással van a teljes magyar külgazdasági teljesítményre is”.
Szijjártó Péter szerint jó hír, hogy az indonéz fiatalok érdeklődése is töretlen Magyarország iránt, amit mutat, hogy idén több mint 1500 indonéz egyetemista jelentkezett magyarországi ösztöndíjra.
A külügyminiszter arra is kitért, hogy Indonézia benyújtotta a csatlakozási kérelmét az OECD-hez, amit hazánk örömmel támogat, mert az a szervezet további erősödéséhez vezet. „Márpedig az OECD azon egyre kevesebb nemzetközi szervezetek egyike, ahol a korrektség, pártatlanság és ideológiamentesség még értéknek számít” – tette hozzá Szijjártó.
A magyar külgazdasági és külügyminiszter az EU-ASEAN külügyminiszteri csúcs margóján egyeztetett Ahmad Awad bin Mubarak jemeni, Rafaravavitafika Rasata madagaszkári, Enrique Manalo Fülöp-szigeteki, Parnpree Bahiddha-nukara thaiföldi, Sok Chenda Sophea kambodzsai, Erywan Yusof brunei, Muhammad Hasan Mahmud bangladesi és Saleumxay Kommasith laoszi külügyminiszterrel is.
Prabowo Subianto indonéz elnök ötéves mandátuma első 100 napos hivatalban töltött időszaka alatt nagy kedvet mutatott a kezdeményező globális diplomáciához, miközben hozzálátott az elnökválasztási kampánya során kezdeményezett nagyívű jóléti programjainak végrehajtásához is.
Az India és Indonézia közötti lehetséges 450 millió dolláros BrahMos rakétaüzlet mindennél jobban illusztrálja Jakarta azon törekvését, hogy növelje tengeri erejét, mivel mindkét nemzet igyekszik erősíteni és diverzifikálni a védelmi kapcsolatokat, válaszul Kína növekvő területi ambícióira a régióban.