Egy friss jelentés szerint Kína még évekig megkerülhetetlen lesz a napenergia termeléshez szükséges gyártási kapacitások és ellátási láncok szempontjából – számolt be a Channel News Asia hírportál. A Wood Mackenzie energiakutató cég előrejelzése szerint Kína idén több mint 130 milliárd dollárt fektetett be napenergia iparába, és 2024-ig több mint egy terawattnyi energia előállítására képes napelemet és más rendszereket fog üzembe helyezni. Ez elegendő ahhoz, hogy 2032-ig kielégítse az éves globális keresletet.
A kínai kapacitásbővítés idén máris drasztikusan lenyomta a napelemek árát. Ez aggodalomra ad okot az amerikai gyártók körében, akik a kormány által támogatott hazai gyártás fellendülésben bíznak.
„A tengerentúli piacokon tapasztalható, a helyi gyártás fejlesztésére irányuló erőteljes kormányzati kezdeményezések ellenére Kína továbbra is uralni fogja a globális napenergia-ellátási láncot, és tovább növeli a technológiai és költségbeli különbséget a versenytársakkal szemben” – fogalmazott Huaiyan Sun, a jelentés szerzője egy nyilatkozatban.
Csaknem kilencszáz új munkahelyet teremt a Xinzhi kínai autóipari vállalat mintegy ötvenmilliárd forint értékű beruházása Hatvanban, amely tovább erősíti Magyarország pozícióját az elektromos járműipari átállás globális piacán – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn.
Mínuszban zárta a tavalyi évet a német autóipar büszkesége, a Mercedes. A bukdácsolás oka pedig nem más, mint a kínai kihívók előretörése.
Miközben a találmányi szabadalmi bejelentések gyorsan nőttek belföldön, Kína hozzájárulása a globális bejelentésekhez páratlan volt 2024-ben, vezető szerepet töltve be ezzel a világ országai között.