Sürgetjük az érintett országokat, hogy ne gördítsenek akadályokat Palesztina ENSZ-tagsága elé – hangsúlyozta Wang.
Május 10-én az ENSZ Közgyűlés rendkívüli ülésszakán elsöprő többséggel fogadott el egy határozatot, amelyben elismerte Palesztina teljes jogú ENSZ-tagságra való jogosultságát, és azt javasolta, hogy a Biztonsági Tanács vizsgálja felül a kérelmet. Kína a határozat egyik legfőbb támogatója volt – számolt be az APP.
Wang megjegyezte, a független államiság a palesztin nép régóta dédelgetett vágya, a teljes jogú ENSZ-tagság pedig jelentős lépés lehet ebben a történelmi folyamatban.
Hozzátette, hogy Palesztina szuverén államként való függetlenségének támogatása és előmozdítása erős garanciát jelent a kétállami megoldás megvalósításához és a tartós béke eléréséhez a Közel-Keleten, ami szintén a nemzetközi közösség érdekeit szolgálná.
Wang elmondta, hogy Kína támogatja az ENSZ Biztonsági Tanácsát abban, hogy a határozat követelményeinek megfelelően a lehető leghamarabb vizsgálja felül Palesztina ENSZ csatlakozási kérelmét.
Miközben a világ gazdasági és politikai centrumai újrarendeződnek, és a nagyhatalmi vetélkedés új blokkosodási logikát hoz létre, Magyarország előtt egy gyorsan fejlődő régió nyitja meg kapuit, a türk államok közössége, élén Közép-Ázsia feltörekvő gazdaságaival.
A tizenöt éve meghirdetett keleti nyitás politikájában kulcsszerepet játszik a Türk Államok Szervezete (TÁSZ), amelynek Magyarország 2018 óta megfigyelő tagja. A TÁSZ tagállamai közül hazánk import és export tekintetében is Törökországgal és Kazahsztánnal ápolja a legszorosabb kapcsolatokat.
A Türk Államok Szervezete (TÁSZ) az elmúlt években megerősítette pozícióját mint a regionális és interregionális együttműködés egyik legfontosabb fóruma, amely a türk nyelvű államokat történelmi, kulturális és nyelvi egység alapján egyesíti.