Sürgetjük az érintett országokat, hogy ne gördítsenek akadályokat Palesztina ENSZ-tagsága elé – hangsúlyozta Wang.
Május 10-én az ENSZ Közgyűlés rendkívüli ülésszakán elsöprő többséggel fogadott el egy határozatot, amelyben elismerte Palesztina teljes jogú ENSZ-tagságra való jogosultságát, és azt javasolta, hogy a Biztonsági Tanács vizsgálja felül a kérelmet. Kína a határozat egyik legfőbb támogatója volt – számolt be az APP.
Wang megjegyezte, a független államiság a palesztin nép régóta dédelgetett vágya, a teljes jogú ENSZ-tagság pedig jelentős lépés lehet ebben a történelmi folyamatban.
Hozzátette, hogy Palesztina szuverén államként való függetlenségének támogatása és előmozdítása erős garanciát jelent a kétállami megoldás megvalósításához és a tartós béke eléréséhez a Közel-Keleten, ami szintén a nemzetközi közösség érdekeit szolgálná.
Wang elmondta, hogy Kína támogatja az ENSZ Biztonsági Tanácsát abban, hogy a határozat követelményeinek megfelelően a lehető leghamarabb vizsgálja felül Palesztina ENSZ csatlakozási kérelmét.
Együttműködési megállapodásokat köt Magyarország és Csád – derült ki Orbán Viktor közösségi oldaláról, miután a miniszterelnök katonai tiszteletadás mellett fogadta az afrikai ország elnökét.
Nem lett volna szabad háborús célokra alkalmas eszközzé tenni az űrt – hangsúlyozza Farkas Bertalan nyugalmazott dandár tábornok, aki 1980-ban az Interkozmosz programban jutott el az űrbe. Az első magyar űrhajóst, aki nemrég ünnepelte 75. születésnapját, saját tapasztalatai mellett a HUNOR Programról és az űrkutatás jövőjéről is kérdeztük.
Az űrtechnológiának kiemelt szerepe van korunk innovációinak kifejlesztésében. Az űrkutatásnak köszönhetjük többek között a laptopot, a telefonkamerát vagy éppen a memóriahabos matracokat. Ma azonban már nem csupán a technológiai fejlődést szolgálja, hanem megoldásokat is kínál a globális felmelegedés okozta kihívásokra, különös tekintettel a mezőgazdaságra, amely az egyik leginkább érintett terület.