https://global.chinadaily.com.cn/a/202401/19/WS65aa24c3a3105f21a507d480.htmlKína tizennégy egymást követő év után maradt újból a világ feldolgozóipari központja – közölte a kínai ipari és informatikai minisztérium (MIIT).
Az ország nagy feldolgozóipari vállalatai – amelyek mindegyike legalább 20 millió kínai jüan (mintegy 2,8 millió dollár) éves üzleti forgalommal rendelkezik – 2023-ban 5 százalékkal tudták növelni a hozzáadott értéket előállító összesített termelésüket az előző évhez képest – fogalmazott Xin Guobin tárcavezető-helyettes.
A teljes hozzáadott értékű ipari termelés 2023-ban 4,6 százalékkal nőtt éves szinten, 1 százalékponttal több, mint 2022-ben – tette hozzá.
Tavaly november végére a nagy ipari vállalatok száma elérte a 483 ezret, ami 32 ezerrel több, mint 2022 végén – tette hozzá.
Magyarország a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére törekszik Pakisztánnal, amit az is nagyban segíthet, hogy a két ország kormányai között nincsenek nyitott politikai kérdések vagy viták - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Iszlámábádban.
A kínai gazdaság 2025 első negyedévében 5,4 százalékos éves növekedést ért el, amit főként az export fellendülése hajtott, mivel a vállalatok igyekeztek megelőzni a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett, akár 145 százalékos vámok hatályba lépését.
Kazahsztán jelentős ritkaföldfém-lelőhelyet tárt fel a Karagandi régióban, amelynek készletei elérhetik a 20 millió tonnát. A Új Kazahsztán névre keresztelt lelőhely körülbelül 1 millió tonna cériumot, lantánt, neodímiumot és ittriumot tartalmazhat, amelyek elengedhetetlenek a modern technológiák, például az okostelefonok és elektromos járművek gyártásához.