https://global.chinadaily.com.cn/a/202401/19/WS65aa24c3a3105f21a507d480.htmlKína tizennégy egymást követő év után maradt újból a világ feldolgozóipari központja – közölte a kínai ipari és informatikai minisztérium (MIIT).
Az ország nagy feldolgozóipari vállalatai – amelyek mindegyike legalább 20 millió kínai jüan (mintegy 2,8 millió dollár) éves üzleti forgalommal rendelkezik – 2023-ban 5 százalékkal tudták növelni a hozzáadott értéket előállító összesített termelésüket az előző évhez képest – fogalmazott Xin Guobin tárcavezető-helyettes.
A teljes hozzáadott értékű ipari termelés 2023-ban 4,6 százalékkal nőtt éves szinten, 1 százalékponttal több, mint 2022-ben – tette hozzá.
Tavaly november végére a nagy ipari vállalatok száma elérte a 483 ezret, ami 32 ezerrel több, mint 2022 végén – tette hozzá.
Az Eurázsiai Gazdasági Unió (EAEU) hazánkban és a nyugati országokban kevésbé ismert szervezet, ám annál fontosabb Oroszország számára. Vajon képes lehet-e az EAEU valódi globális tényezővé válni a világpiacon?
A türk államok tájai bár természeti erőforrásokban gazdagok, a globális klímaváltozás hatására egyre súlyosabb problémákkal néznek szembe a mind gyakoribbá váló aszályjelenségek miatt. A szárazság és vízhiány pedig nemcsak az agráriumra gyakorol negatív hatást, hanem a gazdaság más szektoraira és persze a lakosság életminőségére is.
Törökország multivektoros külpolitikája révén regionális vezető szereplővé vált. Hidat alkot Európa és Ázsia között, egyre aktívabb a Közel-Keleten és energetikai elosztóközponttá emelkedhet.