A szemle szerkesztőbizottsága a hat éve megkezdett folyamatot folytatva újabb kínai nyelvű válogatáskötetet jelentetett meg annak érdekében, hogy a folyóirat kiemelt elemzései eljussanak a világ egyik leggyorsabban fejlődő és legnépesebb tudományos műhelyébe - írta közleményében a jegybank. A kiadványokat az előző években övező megtisztelő érdeklődés igazolja, hogy a magyar tudományos ismeretterjesztő folyóirat kínai nyelven publikált írásai hiánypótló kezdeményezésnek bizonyulnak.
Az MNB ezen tudományos folyóirat kiadójaként a kínai nyelvű publikációval elsősorban a tudományos ismeretterjesztéshez, valamint a kínai-magyar gazdaságdiplomáciai kapcsolatok további mélyítéséhez kíván hozzájárulni - tették hozzá.
A válogatáskötetben szereplő írások a globalizációról, a monetáris politika és a zöld átmenet kapcsolatáról, az inflációs sokkokról, az európai hozamgörbék recesszió-előrejelző képességéről, a 2022. évi közgazdasági Nobel-díjasokról, a szellemi tőkeberuházásokról és vagyonról, a Budapest Renminbi Kezdeményezés Konferenciáról, valamint a magyar állampénzügyek fejlődéséről szólnak.
A kínai nyelvű kiadvány írásai elérhetők a Hitelintézeti Szemle honlapján: http://chinese.hitelintezetiszemle.hu/
Az MNB Felügyeleti Központ és Pénzmúzeum adott otthont a Magyarország és a Kínai Népköztársaság közötti kapcsolatfelvétel 75. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségnek. Az eseményen bemutatták az MNB által az évforduló apropóján kibocsátott diplomáciai célú éremveretet és „A magyar–kínai pénzügyi kapcsolatok 75. évfordulója” című könyvet.
A dedollarizáció folyamata, azaz a dollár globális befolyásának csökkentése az elmúlt években egyre nagyobb figyelmet kapott. Ennek oka egyes országok esetében az attól való félelem, hogy Washington fegyverként használja a zöldhasú befolyását politikai céljainak elérésére, megtagadva a kisebb hatalmú államok gazdasági szuverenitását.