Az amerikai cégek között a Lockheed Martinhoz, a Raytheonhoz és a General Dynamics-hez kötődő vállalatok is vannak – írta a South China Morning Post a kínai külügyminisztérium közleménye alapján.
Az intézkedések, amelyek magukban foglalják a Kínában lévő vagyon befagyasztását és a felsővezetőknek az országba való belépési tilalmat, beleértve Hongkongot és Makaót is, szerdától léptek hatályba – tette hozzá a közlemény.
A külügyminisztérium szerint a szankciókra azért volt szükség, mivel Washington „válogatás nélkül, Oroszországgal kapcsolatos indokok miatt törvénytelen egyoldalú intézkedéseket vezetett be számos kínai szervezet ellen.”
A minisztérium szerint továbbá az Egyesült Államok továbbra is fegyvereket ad el Tajvannak, ami súlyosan sérti az egy Kína elvet és a két ország közös nyilatkozatait, valamint súlyosan aláássa Kína szuverenitását és területi integritását.
A 2016. július 15-i puccskísérlet évfordulója alkalmából az ankarai parlamentben tartott megemlékezésen Recep Tayyip Erdoğan török államfő hangsúlyozta: a kilenc évvel ezelőtt történtek komoly próbatétel elé állították az államot és nemzetet egyaránt, amelyet azonban Törökország büszkén és sikerrel vészelt át.
Xi Jinping kínai elnök kedden Pekingben találkozott a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) tagállamainak külügyminisztereivel, akik Tianjinben készítik el a szervezet közelgő csúcstalálkozóját.
Az Eurázsia legújabb számának központi témája Magyarország és a Türk Államok Szervezetének együttműködése. Megszólalt lapunknak a TÁSZ főtitkára, valamint Kirgizisztán külügyminisztere, neves szakértők írnak a türk országokról, valamint interjút készítettünk Hoppál Péter kormánybiztossal.