Az amerikai cégek között a Lockheed Martinhoz, a Raytheonhoz és a General Dynamics-hez kötődő vállalatok is vannak – írta a South China Morning Post a kínai külügyminisztérium közleménye alapján.
Az intézkedések, amelyek magukban foglalják a Kínában lévő vagyon befagyasztását és a felsővezetőknek az országba való belépési tilalmat, beleértve Hongkongot és Makaót is, szerdától léptek hatályba – tette hozzá a közlemény.
A külügyminisztérium szerint a szankciókra azért volt szükség, mivel Washington „válogatás nélkül, Oroszországgal kapcsolatos indokok miatt törvénytelen egyoldalú intézkedéseket vezetett be számos kínai szervezet ellen.”
A minisztérium szerint továbbá az Egyesült Államok továbbra is fegyvereket ad el Tajvannak, ami súlyosan sérti az egy Kína elvet és a két ország közös nyilatkozatait, valamint súlyosan aláássa Kína szuverenitását és területi integritását.
Wang Yi kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Rio de Janeiróban, a G20 csúcstalálkozóján egyeztettek.
Kína kész együttműködni az új amerikai kormánnyal – jelentette ki Xi Jinping kínai államfő a távozó amerikai elnökkel, Joe Bidennel folytatott utolsó tárgyalása után az Ázsiai-Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) perui csúcstalálkozóján.
Hivatalos látogatásra utazott Peruba Xi Jinping kínai elnök, ahol a következő Ázsiai-Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködési (APEC) csúcstalálkozót tartják. A csúcsot megelőzően – ahol Xi találkozik Joe Biden leköszönő amerikai elnökkel – a vezető kínai együttműködéssel felhúzott kikötőt avatott fel a perui Chancay városában, amely közvetlen útvonalat biztosít az ázsiai nagyhatalom számára a Csendes-óceánon át Dél-Amerikába.