Az amerikai cégek között a Lockheed Martinhoz, a Raytheonhoz és a General Dynamics-hez kötődő vállalatok is vannak – írta a South China Morning Post a kínai külügyminisztérium közleménye alapján.
Az intézkedések, amelyek magukban foglalják a Kínában lévő vagyon befagyasztását és a felsővezetőknek az országba való belépési tilalmat, beleértve Hongkongot és Makaót is, szerdától léptek hatályba – tette hozzá a közlemény.
A külügyminisztérium szerint a szankciókra azért volt szükség, mivel Washington „válogatás nélkül, Oroszországgal kapcsolatos indokok miatt törvénytelen egyoldalú intézkedéseket vezetett be számos kínai szervezet ellen.”
A minisztérium szerint továbbá az Egyesült Államok továbbra is fegyvereket ad el Tajvannak, ami súlyosan sérti az egy Kína elvet és a két ország közös nyilatkozatait, valamint súlyosan aláássa Kína szuverenitását és területi integritását.
A 21. században azoknak, akik a „west & rest” világfelosztás west részének többségi mentalitásában szocializálódtak vagy azzal képesek jobban azonosulni, izgalmas kihívás azon elmélkedni, miért van hatalmas jelentősége a vallásnak és a vallással átitatott kultúrának a nemzetközi kapcsolatokban.
Az Országgyűlés alelnöke szeptember 8. és 11. között látogatást tett Kazahsztánban, ahol hivatalos tárgyalásai mellett ellátogatott a Nomád Világjátékokra is.
Közös flottagyakorlatot kezdtek az orosz és a kínai haditengerészet hajói a Nagy Péter-öbölben – közölte kedden az orosz védelmi minisztérium.