Az amerikai cégek között a Lockheed Martinhoz, a Raytheonhoz és a General Dynamics-hez kötődő vállalatok is vannak – írta a South China Morning Post a kínai külügyminisztérium közleménye alapján.
Az intézkedések, amelyek magukban foglalják a Kínában lévő vagyon befagyasztását és a felsővezetőknek az országba való belépési tilalmat, beleértve Hongkongot és Makaót is, szerdától léptek hatályba – tette hozzá a közlemény.
A külügyminisztérium szerint a szankciókra azért volt szükség, mivel Washington „válogatás nélkül, Oroszországgal kapcsolatos indokok miatt törvénytelen egyoldalú intézkedéseket vezetett be számos kínai szervezet ellen.”
A minisztérium szerint továbbá az Egyesült Államok továbbra is fegyvereket ad el Tajvannak, ami súlyosan sérti az egy Kína elvet és a két ország közös nyilatkozatait, valamint súlyosan aláássa Kína szuverenitását és területi integritását.
Valóságos diplomáciai nagyüzem várt Orbán Viktorra törökországi látogatása során. A török-magyar csúcstalálkozó után a közösségi médiába feltöltött képek tanúsága alapján több vezetővel is találkozott, szombaton pedig Bosznia-Hercegovina elnökének soros elnökével, valamint Georgia miniszterelnökével is kétoldalú tárgyalásokat folytatott.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatott a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Ellátogatott Ivo Dzsima szigetére Naruhito japán császár, hogy tisztelettel adózzon annak a több ezer japán és amerikai katona emlékének, akik a II. világháború egyik legkegyetlenebb csatájában vesztették életüket 1945-ben.