A cikk emlékeztetett rá, a párt a tavalyi parlamenti választási kampány során mutatta be az ötletet, mint a Korea tartósan alacsony születési arányának kezelésére tett egyik ígéretét. A cikk szerint ha a párt valamelyik jelöltje nyerné a közelgő elnökválasztást, akkor ez a „készpénzt a gyerekeknek” javaslatból gyorsan törvény lehet, mivel a DPK többséget élvez a nemzetgyűlésben.
Ami a részleteket illeti: a terv szerint minden újonnan házasodó pár 100 millió wont kapna. Ha egy gyermekük születik, mentesülnének a hitelkamatok megfizetése alól. Ha második gyermekük születik, a törlesztőrészletet a felére, 50 millió wonra csökkentenék, míg egy harmadik gyermek esetén a tartozás teljesen megszűnne.
A módszert a koreaiak magyar modell néven ismerik, hozzáteszik, némi sikerrel járt Magyarország csökkenő születési arányának visszafordításában. A teljes termékenységi ráta - az egy nőre jutó gyermekek átlagos száma - a 2010-es 1,21-ről 2022-re 1,56-ra emelkedett.
A tavalyi választási kampány során a DPK úgy vélte, hogy évente 3 trillió won (2,1 milliárd dollár) és 5 trillió won közötti összegbe kerülne, ami Korea 2025-re szóló 677,4 trillió wonos éves költségvetési költségvetésének 0,4-0,7 százalékát tenné ki.
A cikk emlékeztetett arra is, hogy Na Kyung-won képviselő a konzervatív Néphatalom Pártból volt az első jelentős politikus, aki a magyar módszer lemeásolását támogatta. Miközben az idősödő társadalommal és népesedéspolitikával foglalkozó elnöki bizottság alelnökeként tevékenykedett, drasztikus megoldást sürgetve javasolta egy ilyen rendszer bevezetését Koreában. Tervét azonban végül az elnöki hivatal gáncsolta el. Úgy tűnik azonban, hogy az ötlet mégis inspirálta rivális pártját.
Korea teljes termékenységi rátája tavaly 0,75 volt, ami a 2023-as 0,72-es rekordalacsony szintről emelkedett. A becslések szerint a szám idén eléri a 0,79-et. Ez azonban még mindig a világ legalacsonyabbja lenne, és messze elmaradna a 2,1-es szinttől, amely a stabil népesség fenntartásához szükséges bevándorlás nélkül.