Magyar repülőgépgyár nyitott üzemet Kínában
Egy 1500 négyzetméteres bemutatótermet nyitott meg a Magnus Aircraft Vuxiban.
Magyar repülőgépgyár nyitott üzemet Kínában
Selyemutak

Magyar repülőgépgyár nyitott üzemet Kínában

Fotó: Magnusaircraft.com
Eurázsia/MTI 12/11/2024 19:39

Egy 1500 négyzetméteres bemutatóterem megnyitásával átadták a Magnus Aircraft Zrt. (Magnus) a repülőgép-összeszerelő és szénszálas kompozit anyagokat gyártó bázisának első elemét a kínai Vuxi-ban - adta hírül az MTI a cég közleménye nyomán.

A saját fejlesztésű kisrepülőgépek gyártásával foglalkozó pécsi társaság közleménye szerint a most megnyílt bemutatóterem célja, hogy a vállalat világszerte elismert, innovatív sportrepülőgépeit közvetlenül elérhetővé tegye az ázsiai piacon az érdeklődők számára.

A vállalat a 175 millió eurós összbefektetés keretében a bemutató terem mellett már építi a területen az első nemzetközi gyárát is, amely a pécsi egység tapasztalataira és technológiai alapjaira épül 8000 négyzetméteren. A tervek szerint a kínai-magyar vegyesvállalat, a Jiangsu Magnus Aircraft Manufacturing 300 embernek biztosít majd munkalehetőséget, és jelentős kapacitással segíti a Magnus bővülését az ázsiai piacokon - közölték.

A társaság szerint a bemutatóterem és az új gyár fontos lépés a vállalat számára, új perspektívákat nyit a nemzetközi növekedésben, továbbá a cég reményei szerint hozzájárul a Kína és Magyarország közötti gazdasági és technológiai kapcsolatok erősödéséhez is.

A vállalat korábbi közlése szerint a Sanghaj közelében lévő Vuhszi Kína egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági központja, lakossága megközelíti a 7,5 milliót, a GDP pedig meghaladja az 1,55 ezer milliárd jüant - mintegy 217 milliárd dollárt.

Vuxiban a Magnus tájékoztatása szerint egy kompozit, egy repülőgép összeszerelő, egy karbantartó üzemegység, valamint az Óbudai Egyetem közreműködésével egy fejlesztési központ épül.

A társaság korábban arról is beszámolt, hogy a kínai beruházásokkal tíz éven belül több ezer két- és legalább négyszáz négyüléses kisrepülőgépet állítanának elő főként a kínai, az iráni és az afrikai piacra.

A 2014-ben alapított Magnus Aircraft Zrt. 2023-ban 161 millió forintos nettó árbevételt ért el 1,617 milliárd forintos veszteség mellett. Júniusban azt közölték az MTI-vel, hogy a társaság idén három-, jövőre hatmilliárd forintos árbevételre számít.
Továbbiak

A weboldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk. Az Ön beleegyezésével ezeket arra használjuk, hogy mérjük és elemezzük a weboldal használatát.
Információk és beállítások