Jia Qingguo professzor, a Pekingi Egyetem Globális Együttműködési és Megértési Intézetének igazgatója a Budapest Eurasia Forumon beszélt lapunknak a kínai-amerikai kapcsolatokról, a globális rend jövőjéről és az olyan multilaterális intézmények szerepéről, mint a BRICS és az SCO.
„Január 20-i beiktatása után Donald Trumpnak számos külpolitikai kihívással kell szembenéznie, de hosszú távon a Kínával való viszony lesz leginkább meghatározó az Egyesült Államok jövője szempontjából” – Balogh Máté Gergely történész, amerikanista.
„Az első Trump-kormányzat Kínát sújtó intézkedései váratlanul érték a kínaiakat. A következő négy évre Peking már sokkal jobban felkészült” – Salát Gergely sinológus, PPKE BTK Kínai Tanszékének vezetője és a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója.
„Donald Trump második adminisztrációjának több fontos figurája az üzleti világból érkezik, és akár kiterjedt kínai kapcsolatokkal is rendelkeznek” – Mórász Ferenc, a Makronóm Intézet junior elemzője.
„Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök barátok, ráadásul úgy tűnik, Magyarországnak vannak a legjobb kínai kapcsolatai is az EU-tagállamok közül” – Eric Hendriks, a Danube Institute vendégkutatója.
Kattintson a teljes tartalomért!