Az államtitkár Kirgizisztánban tett hivatalos látogatást, ahol a kirgiz gazdasági miniszterrel és a nemzeti bank alelnökével tárgyalt, valamint a kirgiz-magyar gazdasági együttműködési kormányközi vegyes bizottság harmadik ülésén képviselte Magyarországot. Tárgyalásait összefoglalva kiemelte: az ukrajnai háborúval kapcsolatban Kirgizisztán is békét akar és nem támogatja a fegyverszállításokat, mert az ázsiai ország is szenved az elhibázott brüsszeli szankcióktól.
A gazdasági vegyesbizottság ülését eredményesnek ítélte, a kétoldalú együttműködés legfontosabb területeiként pedig a vízgazdálkodást, a megújuló energiát, a mezőgazdaságot és az élelmiszeripart nevezte meg. A sikeres együttműködés példájaként említette azt a már aláírt együttműködési megállapodást, amely magyar szerepvállalással teszi lehetővé vízerőmű megtervezését és létrehozását.
Menczer Tamás a kétoldalú együttműködés fontos részeként tekint arra a 16 millió dolláros magyar-kirgiz alapra, amely a kirgizisztáni magyar beruházások és fejlesztések finanszírozására ad lehetőséget.
Az oktatási együttműködésről szólva azt mondta, erre kiváló alapot biztosít a Stipendium Hungaricum magyar ösztöndíjprogram. A program keretében Magyarország 200 kirgiz diáknak biztosít ösztöndíjat a magyar egyetemeken való továbbtanulásra, ami azért fontos, mert ezek az emberek tanulmányaik befejezése után Magyarország tiszteletbeli nagyköveteivé válva dolgozhatnak és élhetnek tovább - tette hozzá.
Az államtitkár Facebook-bejegyzésében megjegyezte, hogy Magyarország és Kirgizisztán között 2020 óta létezik stratégiai partnerség.
Közép-Ázsiában és a Kaukázusban éppen úgy megvannak a hagyományos, népi sportágak, mint a világ többi részén. Az ottaniak ápolják a tradíciót, életben tartják a nemes örökséget. Némelyik sport ugyanakkor túlnőtt tágabb hazáján, és a világ más részeit is meghódította. Vannak köztük, melyek Magyarországon is nagy sikernek örvendenek.
A skót származású, brit John Halford Mackinder (1861–1947) az angolszász geopolitika legfontosabb gondolkodója volt. Leghíresebb tanulmánya A földrajz, a történelem kulcsa, amit a brit Királyi Földrajzi Társaság ülésén olvasott fel 120 évvel ezelőtt. Európa és Ázsia politikai elemzése kapcsán Mackinder arra kereste a választ, hogy a földrajzi és a történelmi folyamatok, és események között milyen összefüggések lehetségesek.