Nem csak a virtuális térben tarol a kínai videójáték
A Black Myth: Wukong kínai videójáték megjelenése nemcsak játékosok millióit ejtette rabul, hanem az ősi kínai építészet iránti érdeklődést is felkeltette.
Nem csak a virtuális térben tarol a kínai videójáték
Kultúra

Nem csak a virtuális térben tarol a kínai videójáték

Fotó: AFP
Eurázsia 28/08/2024 18:19

A Black Myth: Wukong kínai videójáték megjelenése nemcsak játékosok millióit ejtette rabul, hanem az ősi kínai építészet iránti érdeklődést is felkeltette.

A kínai Game Science stúdió által fejlesztett Black Myth: Wukong videójáték augusztus 20-án jelent meg, azóta pedig letarolta a videójáték-piacot, több mint 10 millióan vásárolták már meg. Azonban nem csak a játékélmény vonzza a játékosokat. A Xinhua szerint a játék arra inspirálja a játékosokat, hogy a valóságban is felfedezzék a virtuális térben bemutatott történelmi helyszíneket.

A játék az Utazás nyugatra című ősi kínai klasszikus adaptációjaként a kínai irodalom egyik legkedveltebb szereplője, Sun Wukong történetét dolgozza fel. Az elbűvölő grafika, magával ragadó játékmenet és a kínai kultúrával való szoros kapcsolat különlegessé teszi a játékot – írja a kínai hírügynökség.

A cikkben egy pekingi játékost, Liu Xiaoyut idézik, aki rámutat, a virtuális térben megalkotott történelmi épületek nagyon jól illeszkednek a játék történetbe. „Azt tervezem, hogy hamarosan ellátogatok ezekre a helyszínekre, hogy első kézből tapasztaljam meg a kulturális örökségünket” – fogalmazott.

Kína rengeteg jól megőrzött ősi építménynek ad otthont, és egy olyan történelmi esztétikával átitatott játék számára, mint a Black Myth: Wukong, ez egyedülálló előnyt jelent. Ahelyett, hogy kizárólag művészi ábrázolásokra támaszkodtak volna, a játék fejlesztői 3D szkennelési technológiát használtak, hogy hitelesen újraalkossák ezeket az építészeti csodákat. Ez a megközelítés nemcsak a költségeket csökkentette, hanem a játékosok számára is hiteles bepillantást nyújtott Kína építészeti múltjába.

Liu nem az egyetlen fiatal, aki úgy dönt, a való életben is megcsodálja az addig csak virtuálisan látott építészeti remekműveket. Az „ősi kínai építészet kincsesbányájaként” ismert Shanxi tartomány – melynek a videójátékban is fontos szerepe van – 531 országosan védett kulturális örökségi helyszínnel büszkélkedhet, ami az ország összes helyszínének 10,5 százalékát teszi ki – ez a legmagasabb arány Kínában. A játékban 36 ilyen helyszínt mutattak be, ebből 27 Shanxiban található.

A weboldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk. Az Ön beleegyezésével ezeket arra használjuk, hogy mérjük és elemezzük a weboldal használatát.
Információk és beállítások