A két államfő egyben meggyőződését fejezte ki, hogy az ukrajnai konfliktus kiváltó okainak megszüntetése szükséges a tartós rendezéshez az ENSZ alapokmányának tiszteletben tartása mellett.
Oroszország megerősítette, hogy kiáll az "egy Kína elve" mellett, Tajvant Kína elidegeníthetetlen részének tekinti. Kína a maga részéről támogatja Oroszországnak a biztonsága és stabilitása megőrzése, nemzeti fejlődése és prosperitása, szuverenitása és területi épsége védelme érdekében kifejtett tevékenységét, és ellenzi a külső beavatkozást Moszkva belügyeibe.
A felek a kapcsolatok további elmélyítéséről állapodtak meg a két ország közötti átfogó partnerség és stratégiai együttműködés keretében.
A tíz fejezetből álló nyilatkozat első pontja arról rendelkezik, hogy a két ország kölcsönösen felelősséget vállal a második világháború hiteles történelmi emlékének megőrzéséért. Hangsúlyozzák, hogy fellépnek a nácizmus és militarizmus újjáéledése, valamint a történelemhamisítás ellen.
Külön fejezeteket szenteltek a biztonsági kérdéseknek és a védelmi szférában folytatott együttműködésnek, a kereskedelmi és gazdasági együttműködésnek, valamint a kultúra, a sport, a sajtó és ifjúságpolitika kérdéseinek.
Állást foglaltak a multipoláris világrend kialakítása mellett, az ENSZ vezető szerepének megőrzésével. A nemzetközi szankciókkal kapcsolatban felhívták a figyelmet ezeknek a globális gazdaságra és kereskedelemre gyakorolt káros következményeire. Külön fejezetet szenteltek a stratégiai stabilitásnak, ezen belül a nukleáris fenyegetésnek és a világűr militarizálása veszélyének. Hangot adnak aggodalmuknak egyes nyugati országok és szövetségeseik hegemóniatörekvései, valamint amiatt, hogy "kvázifüggetlen mechanizmusokkal" nyomást próbálnak gyakorolni független külpolitikát folytató államokra. Kiemelték: határozottan ellen fognak állni Washingtonnak a Moszkva, illetve Peking "kettős elszigetelésére" irányuló törekvéseinek.
Xi a Kremlben folytatott megbeszélés után kijelentette, hogy "a viharos nemzetközi környezet ellenére Kína és Oroszország a jövőben is elkötelezett marad az örök jószomszédság szelleme, az átfogó, kölcsönösen előnyös stratégiai együttműködés mellett.
Kína és Oroszország a két elnök tárgyalásai nyomán 26 dokumentumot, köztük három kormányközi megállapodást írt alá.