Csődöt mondott a szankciópolitika: Ma már egyértelműen kijelenthető: a szankciók nem vitték csődbe Oroszországot, és jelentősebb károkat sem okoztak a gazdaságának. Sőt, úgy tűnik, az európai gazdaságok jobban megszenvedhették a saját maguk által bevezetett intézkedéseket - állapítja meg Kosztur András, a XXI. Század Intézet vezető kutatója.
Verseny és együttműködés: A jelenlegi komplex geopolitikai rendszerben együttműködés nélkül szinte elképzelhetetlen a fejlődés, főképp, ha figyelembe vesszük a 21. század legfőbb hajtóerőit, a zöld átállást és a fenntarthatósági célokat is nagyban szolgáló digitalizációt - írja Horváth Marcell, a Magyar Nemzeti Bank nemzetközi kapcsolatokért felelős ügyvezető igazgatója.
Magyarországnak vonzó befektetési célpontnak kell a világgazdaság kulcsszereplői számára – hangsúlyozta az Eurázsiának Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke. A fideszes politikust Európa versenyképességéről és az amerikai elnökválasztásról is kérdeztük.
Jó motorba rossz üzemanyagot: Ahogyan az Európai Unió egészét, úgy a német kormányt is megosztja,
hogyan viszonyuljon a gazdaságilag egyre erősödő Kínához - Kecskés Bálint, a Makronóm Intézet elemzőjének írása.
Hogyan látja Kína és az Európai Unió a jövőt? - teszi fel a kérdést Eric Hendriks, a Danube Institute vendégkutatója.
Kiszabadítani Európát a saját csapdájából - László András külpolitikai szakértő, a Fidesz EP-képviselőjelöltjének írása.
Medúzasaláta, tengeri uborka, pekingi kacsa - bemutatjuk Budapest egyik legendás kínai éttermét, a Taiwant.
Kattintson a teljes tartalomjegyzékért!