„Nyugat a fenntarthatóságtól, megújuló energiától hangos – kommunikáció szintjén –, addig a Kelet szépen „csendben" a tettek mezejére lépett és az élre tört. Ebben is.” – írja Dr. Horváth Levente volt sanghaji főkonzul, az Eurázsia Központ igazgatója.
„Az erősödő Kína jelentette kihívásra a Nyugat válasza a blokkosodás, ami nem érdeke a kisebb országoknak. Célszerű lenne változtatni a szankciós rezsimen, és a kölcsönösen előnyös együttműködésekre összpontosítani” – írják Hortay Olivér és Péterfi Barna (Századvég).
A kínai BYD tavaly már a Teslát is lekörözte elektromosautó-eladásokban, és most Szegeden készül megnyitni első európai autógyártó üzemét – Kovács Dániel írása.
„Ahogy az Egyesült Államok globális politikai dominanciája és GDP hozzájárulása egyre csökken, a politikai intézményrendszerre nehezedő nyomás ezzel egyenes arányban nő, hogy technológiai felsőbbrendűségét megőrizze” – írja Rimóczi Norbert, az Energiastratégiai Intézet stratégiai elemzője.
„Peking észszerű stratégiával válaszol az ismert dilemmára: energiabiztonságra épülő gazdasági növekedés, vagy zöld gazdaságra való átállás bármi áron” – erről ír Jánossy András, a HIPA kommunikációs és protokoll igazgatója.
„A világ számos régiójához hasonlóan Közép-Ázsia is egyre inkább felismerte a zöld növekedés irányába történő átállás fontosságát a fenntartható gazdasági fejlődés biztosítása, a környezetrombolás csökkentése és az éghajlatváltozás kihívásainak kezelése érdekében” – öt országot vizsgál Veres Szabolcs, az Eurázsia Központ kutatója.
Mi lesz az olaj után a Közel-Keleten? – erre keresi a választ Tárik Meszár, az Eurázsia Központ vezető kutatója.
„Meleg színek, tégla, fa és kortárs zene példátlan elegye szolgál díszletül a választékos vietnámi ízek mellé” – bemutatjuk a budapesti Opium éttermet.
Kattintson ide a teljes tartalomjegyzékért!