A 2030-as rijádi világkiállítás szervezői
nyilvánosságra hozták az esemény témáját, ami: „a változás korszaka: együtt tekintünk a jövőbe” lesz. Ez tulajdonképpen egy felhívás a nemzetközi együttműködések és tervek kidolgozására egy jobb holnap elérése érdekében, valamint Szaúd-Arábia eltökélt a bolygón tapasztalható változások korszakából eredő kihívások és kilátások hatékony kezelését illetően – számolt be az al-Arabija hírportál.
A világkiállítás szervezői szerint 2030 közeledtével és a fenntartható fejlődési célok elérésére irányuló erőfeszítések fényében nagy szükség lesz széles körű globális konszenzusra a világ menetrendjének előmozdításában. A szaúdi sajtóügynökség (SPA) szerint Rijád egy olyan város, amely keresztezi a helyi, regionális és globális változásokat, és felkészül a világ befogadására egy olyan esemény megtartásával, amely a jövőbe tekint.
Ádil al-Dzsubajr külügyminiszter és kabinettag beszédet tartott, amelyben kifejtette, hogy a királyság 353 millió dollárt különített el több mint 100 fejlődő ország támogatására, hogy részt vehessenek a 2030-as rijádi kiállításon. Emellett a magánszektor és a nem kormányzati szervezetek is ígéretet tettek arra, hogy több támogatást nyújtanak a rászoruló országoknak. „Elkötelezettek vagyunk, [hogy] a környezeti fenntarthatóság, az éghajlatváltozás kihívásainak kezelése, a kereskedelem és a befektetések előmozdítása, valamint a vallások és civilizációk közötti párbeszéd [kialakítása] révén nagyobb megértést érjünk el a tolerancia hídjainak kiterjesztése érdekében” – mondta.