A Shanghai University of Political Science and Law (SHUPL), a kínai egyetemek rangsorában a felső 8%-hoz tartozik oktatái színvonalát tekintve, valamint Kínában is egyedülállóan jelentős a nemzetközi jog tudományterületén végzett oktatói és kutatói tevékenysége. A delegáció, amelyet a kínai egyetem rektora vezetett, megerősítette és új távlatokba helyezte a Szegedi Tudományegyetemmel 2012 óta fennálló szerződést, amely a közös képzésekre, oktatói és hallgatói csereprogramokra vonatkozóan hozhat sikereket, írták az SZTE oldalán.
– Az, hogy az ismert nehézségek ellenére is meg tudtuk őrizni a gyümölcsöző kapcsolatot a Szegedi Tudományegyetemmel, valamint az, hogy a pandémia utáni első külföldi utunk Szegedre vezetett, jól jelzi, hogy mennyire fontos partner számunkra a szegedi egyetem. A járvány vége óta már 119 hallgatót tudtunk delegálni az SZTE-re, akik tapasztalataink szerint szívesen jönnek ide. Mi is nagy örömmel várjuk a szegedi hallgatókat és oktatókat akár rövidebb, intenzívebb, akár hosszabb tanulmányutak, képzések kapcsán. A Szegedi Tudományegyetem nemzetközi megítélése is kiváló, ezért büszkék vagyunk az együttműködésre, és igyekszünk méltó partnereivé válni a közös munka során, és szeretnénk az együttműködést a jövőben még szorosabbra fonni – mondta el Liu Xiaohong, a Shanghai University of Political Science and Law rektora.
Az 1984-ben alapított SHUPL is tagja a Kínában működő kilenc, jogi képzéseket folytató egyetem szövetségének, de gazdasági, bölcsészképzéssel is foglalkoznak a 11 ezer hallgatóval működő egyetemen. A SHUPL különlegessége azonban az, hogy az igazságügyi minisztériummal és az oktatási minisztériummal együttműködve több olyan nemzetközi jogi szakképzést valósítottak meg, amelyekkel kiváló szakembereket képeztek.