Mehmet Şimşek török pénzügyminiszter nyilatkozata szerint a Törökországba irányuló befektetések nőttek a tavalyi év második felében, és úgy véli, hogy ez a forgalom felgyorsul a március végi helyhatósági választások után.
Egy isztambuli török-szaúdi befektetési és üzleti fórumon Şimşek elmondta, hogy Törökország kész együttműködni Szaúd-Arábiával a turizmus, az építőipar és a védelem területén, hozzátéve, hogy partnerségük afrikai projektekre is kiterjedhet.
A török-szaúdi befektetési fórumot Isztambulban tartották meg, amely során a szaúdi-török miniszteri bizottsági ülés résztvevői számos, a gazdasági, kereskedelmi, befektetési és turisztikai területen folytatott kétoldalú együttműködés fejlesztésével kapcsolatos témát vitattak meg, valamint áttekintették a két ország közötti ígéretes befektetési lehetőségeket, továbbá Szaúd-Arábia és a Törökország üzleti környezetét.
A fórumon 28 egyetértési megállapodást írtak alá, aminek keretein belül egyezség jött létre a Szaúd-Arábiai Fejlesztési Alap és a török pénzügyminisztérium között is. A Beruházási Minisztérium pedig két egyetértési megállapodást írt alá a magánszektorral a humán tőke, az innováció, a turizmus és az életminőség területén, de a felek az építőipar, az ingatlan, a gyártás, az ipar, a vendéglátás, a szakképzés, a pénzügyi szolgáltatások, a logisztika, valamint az információs és kommunikációs technológia területén is a kollaboráció mellett döntöttek.
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban – jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
Rekord eredményt ért el a Xiaomi: negyedéves nyeresége 10 százalékkal, bevétele pedig 31 százalékkal emelkedett.
India bruttó hazai terméke (GDP) egyes közgazdászok szerint hamarosan lekörözheti Japánét, mivel a stagnálás és a gyenge jen miatt a világ negyedik legnagyobb gazdasága az ötödik helyre szorul.