Történelmet írt a kínai teniszezőnő
Zheng Qinwen kínai teniszezőnő 6-2, 7-5-re legyőzte az első helyen kiemelt lengyel Iga Swiatekot a párizsi olimpia női egyes elődöntőjében. Qinwen ezzel történelmet írt, hiszen kínai teniszezőnő még sosem játszott olimpiai döntőt.
Sport

Fotó: Dimitar Dilkoff/AFP
Eurázsia 01/08/2024 16:30

A győzelem Kína legjobb eredménye olimpiai tenisz női egyesben, miután a kétszeres Grand Slam-győztes Li Na 2008-ban a pekingi olimpián a legjobb négy közé jutott – jelentette a Xinhua.

A mérkőzést megelőzően szerdán mindkét versenyzőnek kemény napja volt, háromszettes meccsben biztosították helyüket az elődöntőben. Swiatek mérlege a mérkőzést megelőzően tökéletes volt, 6 győzelemmel és 0 vereséggel várta az összecsapást, egyértelmű esélyesként.
.
Annak ellenére, hogy Zheng szerdán háromórás csatát vívott a német veterán Angelique Kerberrel, Swiatek volt az, aki lassabban kezdett. Az első számú kiemeltnek keményen meg kellett dolgoznia érte, hogy a nyitójátékban megtartsa az adogatását, mielőtt Zheng a második adogatásnál brékelt volna.

A második szett elején Swiatek hátrányba került Zheng ellen, aki keményen küzdött, kétszer egymás után brékelte a kínait, és 4-0-ra vezetett. Zheng azonban visszavágott, és maga is kétszer brékelte Swiateket, hogy aztán négy játékot nyerjen.

A mérkőzés a szett végén a döntő szakaszba lépett, ahol mindkét versenyző keményen küzdött, hogy a maga javára fordítsa a meccset. Zheng volt az, aki megtette az első nagy lépést a győzelem felé, a 11. játszmában brékelve Swiateket.

Zheng végül 6-2, 7-5 arányban győzte le ellenfelét, ezzel a szombati döntőbe jutott.