Az Eurázsia legújabb számának középpontjában az idén tízéves kínai Övezet és Út kezdeményezés áll. Exkluzív interjút készítettünk Wang Huiyaóval, a kínai Center for China and Globalization (CCG) elemzőintézet alapító elnökével, aki a jelenlegi politikai és gazdasági helyzet mellett a kezdeményezés első tíz évét is értékelte. További izgalmas interjúkat és cikkeket olvashatnak a gasztronómia, kultúra és sport területéről is.
Az egész világ érdeke, hogy Kína és az Egyesült Államok stabil kapcsolatot alakítson ki és segítse a fejlődő országokat, hangsúlyozta lapunknak Wang Huiyao, a világ száz legbefolyásosabb agytrösztje közt számon tartott kínai Center for China and Globalization (CCG) elemzőintézet alapító elnöke. Úgy látja, a kínai Övezet és Út Kezdeményezésnek egy még inkább multilaterális irányba kell haladnia.
Kattintson a teljes cikkért!
Az Övezet és Út Kezdeményezés (BRI) az emberiség történetének legambiciózusabb gazdasági és infrastrukturális vállalkozása. Globális kereskedelmi korridor épül, összekötve Kínát Európával, Afrikával és Dél-Amerikával. Előképe az ókori selyemút, amelyen keresztül nem csak a kínai selyemhez és egyéb luxustermékekhez juthattak hozzá az európai piacok, hanem kulcsszerepe volt a kínai, egyiptomi, perzsa, az arab és a római kultúra fejlődésében és kibontakozásában is. Az eurázsiai szuperkontinens előtt most újra páratlan lehetőségek állnak.
Magyarország kinyitotta kapuit kelet felé: Soha nem volt még olyan szoros a kínai-magyar kapcsolat, mint most. Hazánk tavaly a kínai befektetések legfőbb haszonélvezőivé vált, és az Övezet és Út Kezdeményezés befektetéseinek új irányai is kedveznek Magyarországnak. - Kecskés Bálint, a Makronóm Intézet elemzőjének írása
Zhang Qian – a Selyemút megalapítója: Kína és a nyugati világ között az őskor óta áramlottak a ritka árucikkek, de a kínai állam csak a Kr. e. 2. században figyelt fel a Selyemút jelentőségére - Salát Gergely, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója és a PPKE BTK Kínai Tanszékének vezetője írása