A Stella Terra névre keresztelt járművet változatos terepviszonyok között próbálták ki: kiszáradt folyómedreken, erdős területeken, meredek hegyi ösvényeken és sivatagi homokon át vezetett útja.
– Hihetetlen utazás volt, melynek eredménye rendkívül pozitív – magyarázta a fejlesztőcsapat vezetője Wisse Bos. Hozzátette, a Stella Terra hatékonyságát nehéz volt megjósolni, azonban az út során nem kellett a feltöltőállomásokra támaszkodniuk, a jármű teljes egészében napenergia segítségével közlekedett. – Harminc százalékkal kevesebb energiát használtunk, mint amire számítottunk – mutatott rá Bos.
Stella Terra, the worlds's first #solar-powered #car has just driven 1,100 kilometers across #Morocco to the #Sahara. #ElectricCars #sustainablefuture #sustainableenergy pic.twitter.com/ksnxUnxbLk
— China Daily (@ChinaDaily) October 20, 2023
A Stella Terra végsebessége 145 kilométer per óra, városban teljes feltöltöttség mellett körülbelül 710 kilométert bír töltés nélkül, terepen ez körülbelül 550 kilométerre csökken, terepviszonyoktól függően.
Ha van ország a világon, amely igazán támogatja a konnektivitást és a gazdasági együttműködést célzó kezdeményezéseket a háborúzás helyett, akkor az Magyarország – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Jerevánban.
Együttműködési megállapodásokat köt Magyarország és Csád – derült ki Orbán Viktor közösségi oldaláról, miután a miniszterelnök katonai tiszteletadás mellett fogadta az afrikai ország elnökét.