Kína az Egyesült Államokkal való szorosabb kapcsolatra törekszik
A kínai Nagy-öböl térség fontos központja lesz az új évben a kínai–amerikai gazdasági és emberek közötti kapcsolatoknak.
Kína az Egyesült Államokkal való szorosabb kapcsolatra törekszik
Tükör

Kína az Egyesült Államokkal való szorosabb kapcsolatra törekszik

Fotó: AFP/Brendan Smialowski
Eurázsia 07/01/2024 11:49

A kínai Nagy-öböl térség fontos központja lesz az új évben a kínai–amerikai gazdasági és emberek közötti kapcsolatoknak – fogalmazott Yang Wanming, a Kína és a külföldi országok közötti humán kapcsolatokkal foglalkozó szervezet (CPAFFC) elnöke.

Mint mondta, jelenleg hatalmas lehetőségeket rejt a kínai Guangdong-Hongkong-Makaó térség és az amerikai San Francisco-i és New York-i öböl területek együttműködése. Mindemellett hasonló potenciál rejlik a Jangce gazdasági öv és a Mississippi folyó medencéjének összekapcsolásában is – jelentette a South China Morning Post hongkongi angol nyelvű hírportál.

Yang egy, a The Paper nevű kínai médiának adott interjújában kifejtette: „Folytatni fogjuk az együttműködést és nagy hangsúlyt fektetünk a kölcsönös látogatásokra az amerikai és kínai régiók között, elősegítve a regionális gazdasági fejlődést”.
AFP/Jade Gao
A kínai külügyminisztérium is hangsúlyozta Peking készségét arra, hogy együttműködjön az Egyesült Államokkal az emberek közötti kapcsolatok területén. A tárca a november Xi Jinping-Joe Biden találkozóra hivatkozva közölte, hogy a két vezető egy jövőorientált San Francisco-i víziót alkotott, amely megmutatja az utat a kétoldalú kapcsolatok fejlődésének irányába.
Továbbiak
Már kapható az Eurázsia legújabb száma!
Már kapható az Eurázsia legújabb száma!

Az Eurázsia szeptemberi számának központi témája az űrkutatás, a nagyhatalmak közt zajló űrverseny és a magyar űrszektor fejlődése, a címlapon az első magyar űrhajóssal, Farkas Bertalannal. Interjút készítettünk mások mellett Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztossal, és a HUNOR Programban kiválasztott űrhajóssal, Kapu Tiborral, valamint a tartalékos Cserényi Gyulával.

Kulcspozícióba kerülni a világűrben
Kulcspozícióba kerülni a világűrben

„Elkeserítő belegondolni, hogy az Európai Unió az űrtevékenység, vagy az innováció tekintetében a dobogón sincs, ha a világ nagyhatalmait vesszük figyelembe” – fogalmazott lapunknak adott interjújában Ferencz Orsolya. A magyar kormány űrkutatásért felelős miniszteri biztosával a magyar űrhajós programról, hazánk soros uniós elnökségének űrtevékenységre vonatkozó terveiről, valamint a konnektivitás fenntartásának fontosságáról beszélgettünk.

A végtelenbe és tovább
A végtelenbe és tovább

„Minden, ami a tudományos vagy az emberi teljesítmény csúcsát jelenti, az űr szócskával kezdődik. A világűr tényleg a végső cél, annál nincs feljebb” – Kapu Tibor, magyar kutatóűrhajós szerint pontosan ezért vonzza az emberiséget a légüres, hangtalan tér, −270 Celsius-fok hőmérsékletű kozmikus háttérsugárzással. A kozmosz végtelenjét 44 éve a Szojuz–36 fedélzetén az Interkozmosz program keretein belül hódította meg Farkas Bertalan, magyar kozmonauta, bő négy évtizeddel később pedig újra élre tör Magyarország az űrkutatásban, hiszen a HUNOR (Hungarian To Orbit) Program lehetőséget ad a végtelen újbóli meghódítására.

A weboldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk. Az Ön beleegyezésével ezeket arra használjuk, hogy mérjük és elemezzük a weboldal használatát.
Információk és beállítások