Nem lett volna szabad háborús célokra alkalmas eszközzé tenni az űrt – hangsúlyozza Farkas Bertalan nyugalmazott dandártábornok, aki 1980-ban az Interkozmosz programban jutott el az űrbe. Az első magyar űrhajóst, aki nemrég ünnepelte 75. születésnapját, saját tapasztalatai mellett a HUNOR Programról és az űrkutatás jövőjéről is kérdeztük.
„A Thaiföldi Királyság nagyra értékeli Magyarország keleti nyitás politikáját, valamint azt, hogy külpolitikája során a kölcsönös tiszteletre és a közös érdekekre helyezi a hangsúlyt” – írja köszöntőjében Phrommes Bhaholpolbhayuhasena, a Thaiföldi Királyság magyarországi nagykövete.
„Elkeserítő belegondolni, hogy az Európai Unió az űrtevékenység, vagy az innováció tekintetében a dobogón sincs, ha a világ nagyhatalmait vesszük figyelembe” – fogalmazott lapunknak adott interjújában Ferencz Orsolya. A magyar kormány űrkutatásért felelős miniszteri biztosával a magyar űrhajós programról, hazánk soros uniós elnökségének űrtevékenységre vonatkozó terveiről, valamint a konnektivitás fenntartásának fontosságáról beszélgettünk.
„Az UniSpace Program a világon egyedülálló kezdeményezés, melynek sikeressége jól mutatja, hogy az űrtevékenység területén az irányítás is innovatív gondolkodást és új megoldásokat igényel” – fogalmazott lapunknak adott interjújában Horváth Bianka, az UniSpace Program igazgatója. A teljes interjú itt!
„Kína űrprogramja az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen ment keresztül, és ma már a világ vezető űrhatalmai között tartják számon” – az Eurázsia Központ kutatóinak összeállítása az ázsiai országok űrprogramjáról.
A végtelenbe és tovább – összeállítás a HUNOR Programról, Kapu Tibor és Cserényi Gyula megszólaltatásával.
Kattintson a teljes tartalomért!